CS EN RU

Ladislav Žák

"Ad omnia paratus, ad optima intentus ..."

Ladislav Žák Narozen 12.2.1958 v Jablonci nad Nisou. Rodák z Desné v Jizerských horách zde, současné bydliště Praha.

Ženatý, otec dcery Hany (1981) a syna Ladislava (1997), manželka Iva (1958) je lékařka.

Absolvent Fakulty strojního inženýrství ČVUT Praha a Právnické fakulty Vysoké školy privatizace a podnikání v Moskvě. Další studia na MFF UK Praha, VŠST Liberec, doktorandské studium ČVUT a vědecká aspirantura na VŠPP v Moskvě www.vshpp.ru. Projekt disertační práce na téma "Mechanismus korporativní bezpečnosti" (2006) a disertační práce na téma "Formování systémů bezpečnosti organizací v tržní ekonomice" (2012). Autoreferát disertace zde.

Bývalý krizový manažer, spolumajitel konzultační společnosti D-TAX, s.r.o. společně s Ing. Janou Dámovou a od roku 2016 s Janem Dámem. Ředitel Karlovarského rozvojového institutu, o.p.s. (od 2012 do roku 2018) www.kri-ops.cz. Nyní projektový manažer v investiční skupině DREYER s.r.o. www.dreyer.cz.

Člen INSOL Europe www.insol-europe.org, KSKŘI v ČR (do roku 2007), IIA a ČIIA (do roku 2007), člen redakční rady Konkursních novin (do roku 2007). Člen redakčního kolegia «Российский гуманитарный журнал» zde.a redakčního kolegia časopisu Teoretická ekonomika (www.theoreticaleconomy.ru

Do roku 1989 žák,student, dělník a vedoucí oddělení ÚV SSM. Po roce 1989 vedoucí oddělení ÚV KSČ a tajemník Federální Rady KSČS.

Vojenská služba v letectvu. 1986-1987

Spoluzakladatel Demokratické strany práce. Do roku 1988 a od roku 1991 bezpartijní.

Spolupracovník Mezinárodního centra pro spravedlivou politiku v Moskvě, konzultant Mezinárodního vzdělávacího konsorcia, spoluzakladatel Nadačního fondu A. S. Puškina. Nyní člen Československého ústavu zahraničního (ČSÚZ) www.csuz.cz. , ambasador Institutu věděckých komunikaci (www.archilab.online) a občasný spolupracovník společnosti FN-nano, s.r.o. www.fn-nano.com

Další zájmy: vzdělávání, cestování, poznávání, sport, člen LK CERE, I. ČLTK Praha, Tenisového klubu Tanvald a Golf Club Austerlitz. Dříve patron konference EASTGREENS 2004 a aktivista golfového hnutí EastGreens. Nyní předseda legislativní komise ČLS www.czecharchery.cz  , člen SSPE (www.sspe.cz)  a redaktor "Sborníku exlibris a dobné grafiky"

GSM: +420 602 211 704
E-mail: zaking@volny.cz
Skype: zaklading